Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

24 września 2019

Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim informuje, iż uruchomiony został punkt konsultacyjny w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej. Archiwiści podpowiedzą Państwu jak należy postępować z dokumentami, fotografiami i innymi pamiątkami wchodzącymi w skład Waszych domowych archiwów rodzinnych. Podpowiemy jak dbać o zbiory, jak je porządkować i opisywać oraz jak prawidłowo przechowywać, w celu uniknięcia dalszych uszkodzeń bądź zniszczenia, jak wykonywać kopie zabezpieczające.

 

PUNKT KONSULTACYJNY

dla terenu działań Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim

(wraz z Oddziałem w Tomaszowie Mazowieckim).

Konsultant: dr Maciej Hubka

Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Toruńska 4
97-300 Piotrków Trybunalski
e-mail: kancelaria@piotrkow-tryb.ap.gov.pl
tel. +48 (44) 649-69-71

Każdy z nas ma własną historię… Tworzymy ją codziennie, a ślady po naszych dokonaniach – tj. treść korespondencji, zdjęcia czy różnego rodzaju dokumenty – tworzą nasze własne archiwum. Dziedzictwo to współtworzy o wiele większą skarbnicę pamięci o dziejach naszych rodzin – ARCHIWUM RODZINNE.

Archiwa Rodzinne Niepodległej to ogólnopolski projekt prowadzony przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych oraz archiwa państwowe, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 100-lecie Niepodległości Polski, jak również w związku z 100. rocznicą utworzenia sieci archiwów państwowych, wychodzimy z pomocną dłonią do wszystkich zainteresowanych poznaniem własnego dziedzictwa i zachowaniem jego bezcennych świadectw – dokumentów zebranych w archiwach rodzinnych.

 Zapraszamy do współpracy!

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą innych archiwów dotyczącą projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej a także relacją związaną z jego inauguracją - Inauguracja projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej poświęconej projektowi:

https://archiwarodzinne.gov.pl/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-24
Data publikacji:2019-09-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Michał Ordak
Liczba odwiedzin:1184