Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ograniczenie działalności archiwów państwowych do odwołania

26 marca 2020

W związku z informacją Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 11 marca 2020 r. o czasowym ograniczeniu działalności archiwów państwowych oraz kolejnymi zmianami przepisów prawnych w zakresie zwalczania panującej w Polsce epidemii, w tym wydanym przez Ministra Zdrowia rozporządzeniem z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491), a następnie zmieniającym je rozporządzeniem z dnia 24 marca 2020 r. (Dz. U. poz. 522), informujemy, że ograniczenie działalności archiwów państwowych obowiązuje do odwołania.

Czytaj więcej o: Ograniczenie działalności archiwów państwowych do odwołania

Postępowanie z dokumentacją w związku z wykonywaniem pracy zdalnej

25 marca 2020

Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374) w art. 3 dopuściła możliwość polecenia pracownikowi wykonywanie pracy poza miejscem jej stałego wykonywania (tzw. praca zdalna). W związku z tym, poniżej przypominamy najważniejsze zasady postępowania z dokumentacją.

Czytaj więcej o: Postępowanie z dokumentacją w związku z wykonywaniem pracy zdalnej

K O M U N I K A T

16 marca 2020

K O M U N I K A T

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, wytycznych Szefa Służby Cywilnej oraz Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim niniejszym informuje, iż od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów i klientów urzędu w swych budynkach w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Toruńska 4, ul. Jerozolimska 29) oraz w siedzibie Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Spalska 120).

Wszelkie sprawy rozpatrywane będą jedynie drogą korespondencji tradycyjnej, elektronicznej oraz telefonicznej – na wskazane poniżej dane teleadresowe. Ze względu na zmianę trybu pracy urzędu, rozpatrywanie spraw może ulec wydłużeniu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Czytaj więcej o: K O M U N I K A T

KOMUNIKAT

11 marca 2020

 W związku z opublikowaniem komunikatu sztabu kryzysowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego informującego o podjęciu zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 i czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020 r. instytucji podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych podjął decyzję o ograniczeniu działalności podległych mu archiwów państwowych.

Oznacza to zawieszenie działalności czytelni oraz organizacji wydarzeń z udziałem gości zewnętrznych, w tym zawieszenie prowadzenia lekcji archiwalnych dla szkół i studentów.

W związku z powyższym nasze czytelnie będą nieczynne od 12 do 25 marca 2020 r.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub korespondencyjny.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zachęcamy do skorzystania z formularzy:
http://piotrkow-tryb.ap.gov.pl/p,92,druki-i-formularze-do-pobrania

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-29
Data publikacji:2015-12-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:24147