„Budowa i utrzymanie archiwów państwowych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego” – szansą na rozwój infrastruktury archiwów

3 lutego 2022

Ruszamy z postępowaniem na wybór partnera prywatnego dla projektu pt. „Budowa i utrzymanie Archiwów Państwowych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego”!

Archiwa Państwowe wraz z partnerem prywatnym będą działać w celu poprawienie możliwości gromadzenia, zabezpieczania i udostępniania materiałów archiwalnych oraz optymalizacji warunków przechowywania w 5 obiektach.

W ramach realizacji przedsięwzięcia przewiduje się powstanie nowoczesnych, wielofunkcyjnych, specjalistycznych obiektów Archiwów Państwowych w: Koszalinie, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu oraz Szczecinie o łącznej szacowanej powierzchni użytkowej 28 021,37 m2.

Zadaniem partnera prywatnego będzie kompleksowa usługa polegająca na:

Zobacz ogłoszenie o zamówieniu oraz opis potrzeb i wymagań na stronie : https://zamowienia-archiwa.ezamawiajacy.pl/pn/zamowienia-archiwa/demand/notice/public/51501/details

Jest to kolejne działanie mające na celu poprawę infrastruktury sieci Archiwów Państwowych obok zrealizowanej w ostatnich latach budowy Archiwum Narodowego w Krakowie, Archiwum Państwowego w Białymstoku i rozbudowy Archiwum Państwowym w Suwałkach oraz realizowanych obecnie budowy Archiwum Państwowego w Bydgoszczy, budowy obiektu dla Archiwum Państwowego w Katowicach oraz oddziału Archiwum Narodowego w Krakowie Oddział w Nowym Sączu.

Projekt realizowany wspólnie z partnerami Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, Polskim Funduszem Rozwoju przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt jest elementem realizacji Strategii Rozwoju Archiwów Państwowych na lata 2021 -2030 (cel 3.1 Archiwa w przestrzeni. Przestrzeń w Archiwach. Poprawa i rozwój infrastruktury Archiwów Państwowych - str 76)

https://www.archiwa.gov.pl/files/Strategia_rozwoju_AP_2021-2030.pdf

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-02-03
Data publikacji:2022-02-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Hubka
Liczba odwiedzin:2478