Dzień Archiwisty – 30 września 2020 r.

28 września 2020

Archiwiści również mają swój dzień i jest nim właśnie 30 września. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich miłośników historii zapisanej w materiałach archiwalnych do wizyty w gościnnych progach Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Jerozolimskiej 29.

Ze względu na obecnie panujące w naszym regionie warunki epidemiczne, w dbałości o bezpieczeństwo naszych Gości, nasze wydarzenie będzie mieć charakter plenerowy. Wszelkie atrakcje dostępne będą w historycznym otoczeniu piotrkowskiej Wielkiej Synagogi, która obecnie pełni funkcję nowej siedziby Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym „Dniu Archiwisty” - 30 września 2020 r., godz. 8:00 - 15:00.

Specjalnie z okazji „Dnia Archiwisty” przygotowaliśmy dla Was kilka historyczno-archiwalnych niespodzianek – a wśród nich:

 

„Ochotnik Piotrkowski 1920” – jednodniowa gazeta okolicznościowa, opracowana we współpracy z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Na szesnastu stronach gazety, której oficjalna promocja odbędzie się właśnie 30 września, odnaleźć można szereg ciekawych artykułów nawiązujących do walk o Niepodległą i granice, zwłaszcza w kontekście 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

 

„Archiwa Rodzinne Niepodległej. Dziedzictwo – Pamięć – Przyszłość” – bogato ilustrowana, barwna wystawa planszowa opracowana przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim w ramach tegorocznej edycji programu Archiwa Rodzinne Niepodległej.

 

Punkty konsultacyjne akcjiArchiwa Rodzinne Niepodległej oraz Archiwum Pandemii A.D. 2020. Przynieś swoje rodzinne zbiory, a my pomożemy Ci w ich ocenie i opisie, doradzimy jak je zabezpieczyć i pogłębiać swoją wiedzę o dziejach rodziny. Możesz również współtworzyć społeczną kolekcje dokumentacji ukazującej trudny czas pandemii – przynieś wykonane przez Ciebie zdjęcia, zapiski i inne materiały, które okażą się dla potomnych cennym źródłem wiedzy!

 

A do tego – okolicznościowe upominki i miła atmosfera!

 

Wszystkich naszych Gości prosimy o zachowanie wszelkich przepisów bezpieczeństwa sanitarnego, a także stosowania się do wymogów obecnie obowiązujących przepisów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-09-28
Data publikacji:2020-09-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksy Piasta
Liczba odwiedzin:2504