„Weteran Piotrkowski 1921”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

30 września 2021

„Weteran Piotrkowski 1921” – jednodniowa gazeta okolicznościowa, red. Tomasz Matuszak, Maciej Hubka, Piotrków Trybunalski 2021, ss. 12.

Prezentowane wydawnictwo w formie jednodniowej, bogato ilustrowanej gazety okolicznościowej, wydane zostało przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim w 2021 r., w związku z obchodami 100. rocznicy zakończenia wojny polsko-rosyjskiej 1919-1921, jak również zakończania walk o określenie granic odrodzonej po latach niewoli Polski.

Oddawany do Państwa rąk „Weteran Piotrkowski 1921” jest nie tylko kolejnym z licznych wydawnictw historycznych Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, lecz przede wszystkim jest historyczno-archiwalnym hołdem dla ogromnej rzeszy często bezimiennych bohaterów powstań narodowych, walk o niepodległość i granice, a także i tych, którzy swoją krew za Ojczyznę przelewali na wszystkich frontach II wojny światowej. W naszej jednodniowej gazecie okolicznościowej nie zabrakło również ukłonu w stronę środowisk kombatanckich i weteranów, skupiających żołnierzy polskich pełniących służbę na misjach wojskowych w ostatnich latach m.in. w Iraku czy w Afganistanie.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-30
Data publikacji:2021-09-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Hubka
Liczba odwiedzin:3329