Noc Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim – 15.05.2021 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

13 maja 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych obchodach Nocy Muzeum w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim jako partner wydarzenia, przygotowało kilka archiwalnych atrakcji.

Jedną z nich jest prezentacja wystawy planszowej pt. „Archiwa Rodzinne Niepodległej. Dziedzictwo – Pamięć – Przyszłość”, związanej z prowadzoną przez archiwa państwowe akcją „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, której punkt konsultacyjny działa również w Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim i jego Oddziale w Tomaszowie Mazowieckim. Do założeń tej akcji należy m.in. zachęcanie społeczności lokalnej do zabezpieczania własnych, rodzinnych zbiorów dokumentacji oraz tworzenia archiwów rodzinnych przy wsparciu merytorycznym pracowników archiwów państwowych. Na barwnych planszach wystawy zaprezentowano niezwykle ciekawe przykłady rodzinnych zbiorów i kolekcji, ukazujące w jaki sposób indywidualne koleje życia naszych przodków wplatają się w dzieje regionu, czy nawet szerzej rozumianą historię Polski. Ekspozycji towarzyszy katalog w wersjach tradycyjnej i elektronicznej, dzięki któremu można wrócić do prezentowanych na niej treści w dowolnym czasie, czerpiąc tym samym inspirację do wcielenia się w rolę rodzinnego archiwisty.

Podczas wydarzenia kolportowana będzie również jednodniowa gazeta okolicznościowa "Ochotnik Piotrkowski 1920", zawierająca ciekawe materiały dotyczące dziejów Tomaszowa Mazowieckiego doby wojny polsko-rosyjskiej 1919-1921.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-05-13
Data publikacji:2021-05-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksy Piasta
Liczba odwiedzin:537