Dzieje Rozprzy w źródłach archiwalnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

11 kwietnia 2017

Tomasz Matuszak, Aleksy Piasta, Maciej Hubka, Dzieje Rozprzy w źródłach archiwalnych. Dokumenty z zasobu Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim, Gmina Rozprza, Piotrków Trybunalski – Rozprza 2016, ss. 155 + DVD, ISBN 978-83-944309-0-0.

 

Książka opracowana przez dr. Tomasza Matuszaka, dr. Aleksego Piastę oraz Macieja Hubkę stanowi wydawnictwo źródłowe dotyczące dziejów Rozprzy, ukazanych przez pryzmat materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Piotrowie Trybunalskim. Edycja ponad stu dokumentów opatrzona została obszernym wprowadzeniem zawierającym zarys dziejów gminy i miasta Rozprza, zarysem dziejów i działalności Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz charakterystyką zasobu archiwum pod kątem badań dziejów Rozprzy.

Do poszczególnych materiałów, usystematyzowanych zgodnie z charakterystyką aktotwórcy, sporządzono opisy zawierające podstawowe informacje dotyczące danego źródła. Numeracja opisów skorelowana została z kolejnymi kopiami cyfrowymi tychże archiwaliów, zawartymi w formie prezentacji multimedialnej na załączanym do książki dysku DVD. Całość pracy uzupełniają m.in. bibliografia selektywna oraz indeksy nazw osobowych i geograficznych. Publikacja opracowana została w wyniku współpracy Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim z Gminą Rozprza w ramach obchodów Jubileuszu 950-lecia Rozprzy, który obchodzony był w 2015 r.

Publikacja nie przeznaczona do sprzedaży.

Wydanie drugie – elektroniczne książki, dostępne jest do pobrania w formacie pdf.
http://www.piotrkow-tryb.ap.gov.pl/art,76,dzieje-rozprzy-w-zrodlach-archiwalnych

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-04-11
Data publikacji:2017-04-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Michał Ordak
Liczba odwiedzin:3597