Strona główna

Witamy na naszej stronie

Godziny pracy pracowni naukowych

   Pracownia naukowa w Piotrkowie Trybunalskim jest czynna w godzinach:
poniedziałek - piątek 8:00-15:00
   Pracownia naukowa w Oddziale w Tomaszowie Mazowieckim jest czynna w godzinach:
poniedziałek - piątek 8:00-15:00.

Najnowsze aktualności

KOMUNIKAT w sprawie udostępniania materiałów archiwalnych w czytelni

23 grudnia 2020

KOMUNIKAT

w sprawie udostępniania materiałów archiwalnych w czytelni

 

Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim informuje, iż od dnia 4 stycznia 2021 r. (poniedziałek) przywrócone zostaje udostępnianie materiałów archiwalnych w czytelni akt w budynku przy ul. Jerozolimskiej 29 oraz w Oddziale w Tomaszowie Mazowieckim, pod następującymi warunkami:

 

- jednocześnie z materiałów archiwalnych korzystać mogą 4 osoby na ul. Jerozolimskiej 29, w Oddziale w Tomaszowie Mazowieckim - 1 osoba

- termin udostępnienia musi być uzgodniony telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem (tj. data dzienna i godziny udostępnienia);

- zamówienie materiałów archiwalnych do udostępnienia składać należy w wersji elektronicznej, po uprzedniej rozmowie telefonicznej na wskazany adres e-mail;

- wszelkich szczegółowych informacji dotyczących zasad korzystania z zasobu archiwum zasięgnąć można drogą konsultacji telefonicznej lub mailowej.

 

 W celu sprawnej obsługi prosimy o dotrzymywanie ustalonego terminu i godziny wizyty.

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT w sprawie udostępniania materiałów archiwalnych w czytelni

Życzenia świąteczne

22 grudnia 2020

KOMUNIKAT COVID-19

30 października 2020

Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim uprzejmie informuje, że w związku z aktualnym poziomem zagrożenia epidemiologicznego związanego z Covid-19, tj. znajdowaniem się całości terenu działania archiwum w strefie czerwonej, czasowo zawieszona zostaje działalność czytelni w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Toruńska 4, ul. Jerozolimska 29) oraz w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Spalska 120).

Wszelki kontakt zarówno z centralą archiwum w Piotrkowie Trybunalskim, jak również z Oddziałem w Tomaszowie Mazowieckim należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem kanałów elektronicznych, poczty tradycyjnej i rozmów telefonicznych.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT COVID-19
Przejdź do -

Dzień Archiwisty – 30 września 2020 r.

28 września 2020

Archiwiści również mają swój dzień i jest nim właśnie 30 września. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich miłośników historii zapisanej w materiałach archiwalnych do wizyty w gościnnych progach Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Jerozolimskiej 29.

Czytaj więcej o: Dzień Archiwisty – 30 września 2020 r.