Media o nas

Artykuły

Obchody Dnia Archiwisty w Piotrkowie Trybunalskim

1 października 2020

W dniu 30 września 2020 r. obchodziliśmy Dzień Archiwisty, drugie obok Międzynarodowego Dnia Archiwów (9 czerwca) najważniejsze święto w państwowej sieci archiwalnej. Z tej okazji na terenie całego kraju archiwa państwowe przygotowały liczne atrakcje dla uczestników wydarzeń. Bogaty program Dzień Archiwisty miał również w Piotrkowie Trybunalskim. Zapraszamy do zapoznania się z serwisem mediów.

Czytaj więcej o: Obchody Dnia Archiwisty w Piotrkowie Trybunalskim

100. Rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.

19 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska 1920 r. była kulminacyjnym punktem wojny polsko-rosyjskiej 1919-1921 oraz wydarzeniem, które miało wielki wpływ nie tylko na efekt polskich walk o niepodległość i granie – lecz również na kształtowanie polskiej świadomości narodowej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą sposobów uhonorowania 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim (serwis mediów).

 

 x

Czytaj więcej o: 100. Rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.
Przejdź do - Uroczyste obchody 100-lecia Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim

Uroczyste obchody 100-lecia Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim

6 grudnia 2019

W dniu 5 grudnia 2019 r. w piotrkowskiej Mediatece miały miejsce uroczystości Jubileuszu Stulecia Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, połączone z galą podsumowującą całoroczny cykl ogólnopolskich wydarzeń związanych z 100. rocznicą powstania archiwów państwowych w niepodległej Polsce.

Czytaj więcej o: Uroczyste obchody 100-lecia Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim
Przejdź do - Piotrkowska synagoga użyczona archiwistom

Piotrkowska synagoga użyczona archiwistom

7 listopada 2019

W dniu 6 listopada 2019 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się briefing prasowy Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim oraz Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Związany był on z przekazaniem na rzecz Archiwum budynku synagogi w Piotrkowie. Podpisania umowy użyczenia dokonali Krzysztof Chojniak - prezydent miasta Piotrkowa oraz dr Tomasz Matuszak - dyrektor Archiwum.

Podczas briefingu została zaprezentowana również koncepcja architektoniczna budynku Archiwum przy ul. Batorego 10 w Piotrkowie.

Zapraszamy do zapoznania się z serwisem mediów dotyczących tego wydarzenia

 

Czytaj więcej o: Piotrkowska synagoga użyczona archiwistom

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-23
Data publikacji:2016-01-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Robert Hałaczkiewicz
Liczba odwiedzin:8759