Zebranie naukowe w Archiwum Państwowym w Łodzi

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

13 czerwca 2018

W dniu 11 czerwca 2018 r. w Archiwum Państwowym w Łodzi odbyło się zebranie naukowe, któremu przewodniczył zastępca dyrektora Archiwum Państwowego w Łodzi dr Maciej Janik. Głównym punktem zebrania był referat pracownika Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim mgr. Jacka Łukasika zatytułowany Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia i jego pozostałość aktowa z lat 1973-2015.

Prelegent przybliżył zebranym historię Funduszu, jego cele, zadania oraz strukturę organizacyjną. W dalszej części wypowiedzi J. Łukasik skupił się na działalności Wojewódzkiego Komitetu Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia w Piotrkowie Trybunalskim. Scharakteryzował pozostałość aktową zespołów: Wojewódzki Komitet Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia Oddział w Piotrkowie Trybunalskim z siedzibą w Koluszkach przechowywanych w Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim. Referat spotkał się z dużym zainteresowaniem zebranych, o czym świadczy ożywiona dyskusja, która miała miejsce po jego wysłuchaniu.

W dalszej części zebrani wysłuchali relacji ze szkoleń: Wiliama Jawnego o archiwach zakładowych w instytucjach wymiaru sprawiedliwości oraz Wojciecha Kowaluka o składowaniu i archiwizacji dokumentów. Andrzej Wróbel zdał zaś relację z Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Tomaszów – 230 lat istnienia. Początki miasta – rozwój – drogi do niepodległości, która odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim 18 kwietnia 2018 r.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-06-13
Data publikacji:2018-06-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Michał Ordak
Liczba odwiedzin:987