Monografia Piotrkowa Trybunalskiego – promocja wydawnictwa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

30 stycznia 2018

Piotrków Trybunalski jest miastem o bardzo bogatej historii. Wielokrotnie cieszyła się ona zainteresowaniem badaczy, a do panteonu regionalnych historyków bez wątpienia zaliczyć należy Michała Rawitę-Witanowskiego.

Żyjący w latach 1858-1943 piotrkowski regionalista, założyciel lokalnego Oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, opracował obszerną monografię miasta. Praca ta, pozostająca dotychczas w rękopisie, wydana została staraniem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowania do druku podjął się dr Piotr Głowacki, pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.

 Uroczysta promocja wydawnictwa pt. „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” odbyła się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 30 stycznia 2018 r. Obecni na spotkaniu miłośnicy dziejów miasta mogli zapoznać się z obszernym wydawnictwem, które doczekawszy się wydania niewątpliwie wzbogaciło historiografię regionalną. Warto zaznaczyć, iż materiał bazowy dla omawianej książki znajduje się również w zasobie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, stanowiąc część spuścizny Michała Rawity-Witanowskiego. Dr Piotr Głowacki zachęcając do zapoznania się z promowaną publikacją omawiał zasady przyjęte podczas prac redakcyjnych oraz zawartość samego dzieła. Postać autora źródła – Michała Rawity-Witanowskiego – zaprezentował Paweł Kendra, przedstawiciel PTTK w Piotrkowie Trybunalskim, a także pracownik Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-30
Data publikacji:2018-01-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Michał Ordak
Liczba odwiedzin:780