Zajęcia ze studentami w siedzibie archiwum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

10 stycznia 2018

W dniu 10 stycznia 2018 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się zajęcia ze studentami I roku historii z piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W roli prowadzącego zajęcia wystąpił dr Aleksy Piasta, kierownik Oddziału II – Ewidencji, Informacji, Udostępniania i Popularyzacji. Dziewięcioosobowe grono piotrkowskich studentów wraz z opiekunem, dr. Błażejem Cecotą, odwiedziło nasze archiwum w ramach zajęć z zakresu informacji naukowej. Zajęcia przeprowadzone w siedzibie archiwum dotyczyły zarówno informacji naukowej, jak również zadań i zasobu archiwum oraz problematyki udostępniania materiałów archiwalnych. Wiedza z tego zakresu jest niezwykle ważna dla osób wiążących swą przyszłość z historią. Umiejętne poszukiwanie źródeł historycznych jest dla badacza równie ważne, jak czerpanie z nich informacji o czasach minionych.

Naszym Gościom dziękujemy za wizytę, licząc iż dla młodych historyków oznaczać ona będzie początek owocnych kontaktów z naszym archiwum.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-10
Data publikacji:2018-01-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Michał Ordak
Liczba odwiedzin:415